Prostředí a podmínky

Náš domov na Opavské ulici nabízí své sociální služby ve dvou bezbariérových budovách D1 a D2, postavených vedle sebe, na okraji městského obvodu Poruba, v dosahu zastávek MHD.

Budova – D1

V budově D1 jsou poskytovány dvě sociální služby – služba „Domovy pro seniory“ a služba „Domovy se zvláštním režimem“. Kapacita budovy činí 205 míst, z toho je k dispozici 119 jednolůžkových, 34 dvoulůžkových a 6 třílůžkových pokojů. Většina pokojů má vlastní sociální zařízení. V pokoji je možno mít vlastní televizor a drobné předměty jako jsou obrazy, nástěnné hodiny nebo křeslo. Služba „Domovy se zvláštním režimem“ má kapacitu 89 míst a služba „Domovy pro seniory“ má kapacitu 116 míst.

Budova – D2

V budově D2 je poskytována sociální služba „Domovy pro seniory“ s kapacitou 190 míst. V objektu se nachází 96 jednolůžkových pokojů se sociálním zařízením, 22 dvoulůžkových pokojů se sociálním zařízením a kuchyňkou, 10 třílůžkových pokojů se sociálním zařízením na chodbě a 20 garsonek.

Komplexní zdravotní péči

nabízíme uživatelům v obou budovách. Je poskytována denně praktickým lékařem a vyškoleným personálem. V rámci rehabilitace je k dispozici vodoléčba, elektroléčba, tělocvična.

Služby

V budově mají uživatele možnost využívat tyto služby – kadeřnictví, kosmetika, pedikúra a bufet s posezením. Je samozřejmostí, že uživatel může i nadále využívat služeb ve svém přirozeném prostředí.

Volnočasové aktivity

jsou přizpůsobeny zájmům uživatelů. Jedná se o kurzy ručních prací, keramiky, muzikoterapie, trénování paměti, vaření. Pro uživatele jsou pořádány kulturní a společenské akce, výlety do blízkého okolí a sportovní hry. Ve společenských místnostech nebo malém sále je možno konat menší rodinné oslavy. U uživatelů je velmi oblíbená canisterapie.

Objekt

má velkou vlastní zahradu s parkovou úpravou a možností venkovního posezení a drobných sportovních aktivit (kuželky, obří šachy, dětský koutek apod.). V naší zahradě je také k dispozici Fit park, který má blahodárný vliv na tělo i na duši.

V horním patře budovy D1 se nachází kaple a knihovna s internetem pro uživatele.

Stravovací provoz

zabezpečuje prostřednictvím dvou vlastních kuchyní vydávání celodenní stravy vč. diet. Rovněž je možno poskytnout stravování seniorům z blízkého okolí. Organizace má živnostenské oprávnění pro vaření i pro externí zájemce.

Centrální prádelenský provoz

zajišťuje servis pro budovu D1 a D2.

Další služby

pronájem nebytových prostor (společenské sály vč. technického zázemí)

možnost ubytování návštěv v hostovských pokojích (nejen našich uživatelů)

stravování pro externí zájemce